Bliska Relacja – Malwina Grochala

Kino Bliskich Relacji - spotkania filmowe w kinie Charlie w Łodzi.

Kino Bliskich
Relacji

Kino Bliskich Relacji - spotkania filmowe w kinie Charlie w Łodzi.

Kino
Bliskich
Relacji

Kino Bliskich Relacji - spotkania filmowe w kinie Charlie w Łodzi. Projekcja i prelekcja psychologa

Kino Bliskich Relacji to cykliczne spotkania dla miłośników kina, zainteresowanych jednocześnie pogłębianiem wątków z zakresu psychologii i seksuologii. To propozycja dla osób, które poza samym obejrzeniem filmu, lubią rozkładać go na czynniki pierwsze, szukać tropów, śladów pozostawionych przez twórców, nadawać własne sensy i znaczenia. W końcu prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero po napisach końcowych! 🙂

Raz w miesiącu spotykamy się w Kinie Charlie w Łodzi, żeby obejrzeć wspólnie film, a później o nim podyskutować. Każda projekcja filmu poprzedzona jest krótką prelekcją i wprowadzeniem w świat filmoterapii. Po filmie, podczas dyskusji, dzielimy się wrażeniami, śledzimy różne ścieżki interpretacyjne, przyglądamy się co film nam zrobił, jakie wątki w nas uruchomił, jakie wzbudził emocje.

Kino Bliskich relacji - projekcje filmowe w kinie Charlie. Pokaz filmu "W gorsecie". Prelekcja Malwiny Grochali - psychologa i seksuologa

Zależy nam na tym, żeby Kino Bliskich Relacji miało cechy filmoterapii. 

W filmoterapii film, dzieło pokazywane na ekranie, traktujemy jak lustro. Lustro, w którym odbijają się treści wewnętrzne widza, w którym może się on przejrzeć i jednocześnie przyjrzeć temu, co dzieje się z nim w trakcie i po seansie filmowym. Zastanawiamy się wspólnie co my sami projektujemy ze swojego świata wewnętrznego na film i jak wpływa to na nasz odbiór i utożsamianie się z poszczególnymi bohaterami. Dotarcie do emocji, które może być trudne nawet podczas sesji terapeutycznej w gabinecie psychologa, staje się możliwe i łatwiejsze dzięki wejściu w świat bohaterów. Może mieć to charakter swoistego katharsis, które następnie warto poddać oglądowi i wglądowi. 

Zapraszamy do wspólnego odkrywania i doświadczania filmów i samych siebie. To może być piękna przygoda.

#widzimysiewkinie

23 czerwca
godz. 17:00

"Terapia dla par" - pokaz przedpremierowy!

W czerwcu #KinoBliskichRelacji zaprasza na „Terapię dla par” 🙂 Jeżeli podobał Wam się film „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” to zdecydowanie jest to propozycja dla Was.
 
Pokaz przedpremierowy:
23 czerwca (niedziela) godz. 17:00
bilety https://bit.ly/4e18jFT
 
Hiszpański komediodramat o małżeńskich problemach, które miały nie opuszczać progu domu to doskonała okazja żeby poprzyglądać się swoim relacjom i sobie w relacjach.
 
Trzy małżeństwa, a każde z nich ma swoje problemy. Na tyle poważne, że wymagały specjalistycznej konsultacji i pracy w ramach terapii dla par. Żaden z bohaterów nie spodziewał się jednak oryginalnego pomysłu, na jaki pewnego dnia wpadnie ich psychoterapeutka.
 
Kobieta wyznacza spotkanie, na którym jednak sama się nie pojawia. Zostawia jedynie oczekującym na nią parom wskazówki, co mają robić i czego od nich oczekuje. 
 
Zdezorientowana początkowo szóstka bohaterów zaczyna ze sobą rozmawiać. Spotkanie zamienia się w coś w rodzaju terapii grupowej, w trakcie której na światło dzienne wychodzą kolejne brudy i wstydliwe dla każdej z par fakty. Nie może być inaczej, kiedy do przedyskutowania są tak poważne tematy, jak opieka nad dziećmi, obowiązki domowe, kariera, zazdrość czy seks. Wszystko to doprowadzi do nieoczekiwanego dla każdego z nich końca.
 
Zapowiada się, że dyskusja po filmie może być gorąca, ale takie najbardziej lubimy 🙂 Przyjrzymy historii każdej pary, spróbujemy poczuć jaka melodia gra w każdej z nich, porozmawiamy o tym, jak działają relacje i jak ludzie działają w relacjach, w końcu, pozastanawiamy się jak poszczególne pary i wnoszone przez nie treści rezonują w nas samych. 
 
Do zobaczenia w kinie!

Minione projekcje

Minione
projekcje

Spotkania organizowane wspólnie z:

Kino Charlie - logo. Partner projektu Kino Bliskich Relacji
Fundacja Miasto Kultury - logo
Hub Kultury - logo