Bliska Relacja – Malwina Grochala

Kino Bliskich Relacji - spotkania filmowe w kinie Charlie w Łodzi.

Kino Bliskich
Relacji

Kino Bliskich Relacji - spotkania filmowe w kinie Charlie w Łodzi.

Kino
Bliskich
Relacji

Kino Bliskich Relacji - spotkania filmowe w kinie Charlie w Łodzi. Projekcja i prelekcja psychologa

Kino Bliskich Relacji to cykliczne spotkania dla miłośników kina, zainteresowanych jednocześnie pogłębianiem wątków z zakresu psychologii i seksuologii. To propozycja dla osób, które poza samym obejrzeniem filmu, lubią rozkładać go na czynniki pierwsze, szukać tropów, śladów pozostawionych przez twórców, nadawać własne sensy i znaczenia. W końcu prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero po napisach końcowych! 🙂

Raz w miesiącu spotykamy się w Kinie Charlie w Łodzi, żeby obejrzeć wspólnie film, a później o nim podyskutować. Każda projekcja filmu poprzedzona jest krótką prelekcją i wprowadzeniem w świat filmoterapii. Po filmie, podczas dyskusji, dzielimy się wrażeniami, śledzimy różne ścieżki interpretacyjne, przyglądamy się co film nam zrobił, jakie wątki w nas uruchomił, jakie wzbudził emocje.

Kino Bliskich relacji - projekcje filmowe w kinie Charlie. Pokaz filmu "W gorsecie". Prelekcja Malwiny Grochali - psychologa i seksuologa

Zależy nam na tym, żeby Kino Bliskich Relacji miało cechy filmoterapii. 

W filmoterapii film, dzieło pokazywane na ekranie, traktujemy jak lustro. Lustro, w którym odbijają się treści wewnętrzne widza, w którym może się on przejrzeć i jednocześnie przyjrzeć temu, co dzieje się z nim w trakcie i po seansie filmowym. Zastanawiamy się wspólnie co my sami projektujemy ze swojego świata wewnętrznego na film i jak wpływa to na nasz odbiór i utożsamianie się z poszczególnymi bohaterami. Dotarcie do emocji, które może być trudne nawet podczas sesji terapeutycznej w gabinecie psychologa, staje się możliwe i łatwiejsze dzięki wejściu w świat bohaterów. Może mieć to charakter swoistego katharsis, które następnie warto poddać oglądowi i wglądowi. 

Zapraszamy do wspólnego odkrywania i doświadczania filmów i samych siebie. To może być piękna przygoda.

#widzimysiewkinie

19 listopada
godz. 17:00

"20 000 gatunków pszczół" - pokaz przedpremierowy!

reż. Estibaliz Urresoli Solaguren

Wszystkich kinomaniaków, miłośników kina, ale też osoby, które zwyczajnie lubią obejrzeć dobry film, a później o nim podyskutować, zapraszamy na dziesiąte spotkanie w ramach cyklu #KinoBliskichRelacji.
 
19.11 (niedziela) godzina 17:00 👈🐝
🎟bilety https://bv6m.short.gy/TwElPZ
zwiastun: https://youtu.be/u9IBlaFL3uo
dystrybutorem filmu jest Gutek Film.
 
Tym razem, przedpremierowo, obejrzymy film „20 000 gatunków pszczół”.
 
Debiut Estibaliz Urresoli Solaguren to czuły, delikatny film o akceptacji, pełen zachwytu dla różnorodności świata, w którym jest miejsce aż na 20 000 gatunków pszczół. Dlaczego zatem ogromne bogactwo sposobów, na jakie manifestuje się ludzka osobowość, płeć czy seksualność tak często budzi sprzeciw? To będzie główny temat naszej dyskusji po filmie.
 
Główna bohaterka filmu, Lucía, do której – wyraźnie wbrew jej woli – większość krewnych wciąż zwraca się urzędowym imieniem Aitor spędza wakacje w baskijskiej wiosce.
 
Bohaterka konfrontuje się ze skrajnie odmiennymi postawami – od wyraźnej niechęci ze strony konserwatywnej babki, przez bierność zagubionej mamy. Wytrwale broniąca własnej tożsamości Lucía zyskuje jednak zaskakującą sojuszniczkę – opiekującą się tytułowymi pszczołami, żyjącą w zgodzie z naturą ciocię.
 
„20 000 gatunków pszczół” to wzruszający portret rodziny, która jest jak rój: każdy ma tu swoją rolę, wszyscy chronią się nawzajem. Jest tu miejsce dla zagubionych matek, odważnych córek, ciotek-outsiderek i strzegących rodzinnych sekretów babć. Choć w tym ulu huczy od emocji, zderzają się pokolenia i doświadczenia, to każda z jego mieszkanek ma prawo chcieć dla siebie całego życia.

Minione projekcje

Minione
projekcje

Spotkania organizowane wspólnie z:

Kino Charlie - logo. Partner projektu Kino Bliskich Relacji
Fundacja Miasto Kultury - logo
Hub Kultury - logo