Bliska Relacja – Malwina Grochala

Kino Bliskich Relacji - spotkania filmowe w kinie Charlie w Łodzi.

Kino Bliskich
Relacji

Kino Bliskich Relacji - spotkania filmowe w kinie Charlie w Łodzi.

Kino
Bliskich
Relacji

Kino Bliskich Relacji - spotkania filmowe w kinie Charlie w Łodzi. Projekcja i prelekcja psychologa

Kino Bliskich Relacji to cykliczne spotkania dla miłośników kina, zainteresowanych jednocześnie pogłębianiem wątków z zakresu psychologii i seksuologii. To propozycja dla osób, które poza samym obejrzeniem filmu, lubią rozkładać go na czynniki pierwsze, szukać tropów, śladów pozostawionych przez twórców, nadawać własne sensy i znaczenia. W końcu prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero po napisach końcowych! 🙂

Raz w miesiącu spotykamy się w Kinie Charlie w Łodzi, żeby obejrzeć wspólnie film, a później o nim podyskutować. Każda projekcja filmu poprzedzona jest krótką prelekcją i wprowadzeniem w świat filmoterapii. Po filmie, podczas dyskusji, dzielimy się wrażeniami, śledzimy różne ścieżki interpretacyjne, przyglądamy się co film nam zrobił, jakie wątki w nas uruchomił, jakie wzbudził emocje.

Kino Bliskich relacji - projekcje filmowe w kinie Charlie. Pokaz filmu "W gorsecie". Prelekcja Malwiny Grochali - psychologa i seksuologa

Zależy nam na tym, żeby Kino Bliskich Relacji miało cechy filmoterapii. 

W filmoterapii film, dzieło pokazywane na ekranie, traktujemy jak lustro. Lustro, w którym odbijają się treści wewnętrzne widza, w którym może się on przejrzeć i jednocześnie przyjrzeć temu, co dzieje się z nim w trakcie i po seansie filmowym. Zastanawiamy się wspólnie co my sami projektujemy ze swojego świata wewnętrznego na film i jak wpływa to na nasz odbiór i utożsamianie się z poszczególnymi bohaterami. Dotarcie do emocji, które może być trudne nawet podczas sesji terapeutycznej w gabinecie psychologa, staje się możliwe i łatwiejsze dzięki wejściu w świat bohaterów. Może mieć to charakter swoistego katharsis, które następnie warto poddać oglądowi i wglądowi. 

Zapraszamy do wspólnego odkrywania i doświadczania filmów i samych siebie. To może być piękna przygoda.

#widzimysiewkinie

10 września
godz. 16:00

"Poprzednie życie" - pokaz przedpremierowy!

reż. Celine Song

Wszystkich kinomaniaków, miłośników kina, ale też osoby, które zwyczajnie lubią obejrzeć dobry film, a później o nim podyskutować zapraszamy na ósme spotkanie w ramach cyklu #KinoBliskichRelacji.
 
Tym razem, przedpremierowo, obejrzymy film „Poprzednie życie” pochodzącej z Korei Południowej reżyserki Celine Song. To współczesne love story, które z wdziękiem i lekkością na nowo definiuje zasady ekranowego romansu.
 
Obraz przywołuje klimat najlepszych nowojorskich opowieści filmowych i ducha trylogii Richarda Linklatera (Before sunrise, Before sunset, Before midnight). Jednocześnie jest osnuty wokół własnych wspomnień reżyserki.
 
In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej.
 
Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka.

Historii rozpiętej między Nowym Jorkiem i Seulem, nowoczesną technologią i upragnionym dotykiem, wspomnieniami i teraźniejszością, towarzyszą echa buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem i duchowym wymiarem relacji.

Rozkochajcie się razem z nami w tym magicznym filmie i jego trzech bohaterach. To obraz, który koi, otula i daje nadzieję – czego więcej trzeba u progu jesieni? Do zobaczenia w kinie 🙂

Minione projekcje

Minione
projekcje

Spotkania organizowane wspólnie z:

Kino Charlie - logo. Partner projektu Kino Bliskich Relacji
Fundacja Miasto Kultury - logo
Hub Kultury - logo