Bliska Relacja – Malwina Grochala

Pomoc seksuologa

Pomoc seksuologa - Łódź

Seksuolog to specjalista zajmujący się seksualnością człowieka.

Seksualność człowieka to szerokie pojęcie. Dużo szersze niż sam seks czy liczba kontaktów seksualnych. Seks i seksualność to sfery, których nie da się rozpatrywać w oderwaniu od całości funkcjonowania człowieka. To sfery, gdzie biologia i popędy, przeplatają się z przekazami, nakazami i zakazami kulturowymi. To sfery związane z relacyjnością. Sfery intymności i bliskości, ale też sfery zranień i odrzucenia – wszystkich doświadczeń, które ułatwiają lub utrudniają nawiązywanie i podtrzymywanie bliskich relacji.

To, jak postrzegamy seks i jak definiujemy naszą seksualność jest jednym z podstawowych elementów naszego ja.

Seks i seksualność to temat do rozmowy, pracy, rozwoju, wsparcia.

Jeżeli chcesz przyjrzeć się swojej seksualności i eksplorować różne jej aspekty – to jak ją wyrażasz, odczuwasz, jak możesz ją rozwijać i wspierać – warto umówić się na spotkanie.

Jeżeli czujesz, że nie masz kontaktu ze swoim ciałem i nie rozumiesz o co z tym całym seksem chodzi – warto umówić się na spotkanie.

Jeżeli jesteś w intymnej relacji z drugą osobą, ale macie trudności w obszarze życia seksualnego lub nie osiągacie satysfakcji w obszarze życia seksualnego, chcielibyście wprowadzić zmianę – warto umówić się na spotkanie.

Jeżeli masz poczucie, że jesteście w relacji zgrani pod każdym względem, poza seksem – warto umówić się na spotkanie i poszukać rozwiązań.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące obszaru seksualności albo zastanawia Cię seksualność Twojego dziecka – warto umówić się na spotkanie i dostać rzetelne informacje oparte na aktualnej wiedzy naukowej.

Przykładowe obszary pracy seksuologa:

  • Brak lub obniżenie popędu seksualnego – niechęć lub chęć istotnie mniejsza niż dotychczas do podejmowania kontaktów seksualnych;
  • Zaburzenia erekcji;
  • Zaburzenia lubrykacji;
  • Zaburzenia wytrysku;
  • Zaburzenia orgazmu – brak lub trudność w osiąganiu przyjemności seksualnej;
  • Zaburzenia bólowe – ból i dyskomfort przy kontaktach seksualnych;
  • Niepewność co do swojej orientacji seksualnej, trudności związane z akceptacją swojej orientacji seksualnej, przygotowywanie się do coming outu;
  • Wspieranie członków rodzin/bliskich osób po coming oucie;
  • Wspieranie tęczowych rodzin.

Praca z seksuologiem odbywa się w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji, zaufania i otwartości. Seksuologa obowiązuje tajemnica zawodowa.